Łowiectwo

Moja fotografiaMoja przygoda z łowiectwem zaczęła się dość późno, mając 19 lat, kiedy to wraz z moim serdecznym kolegą zacząłem jeździć na wszelkie wyprawy do lasu. Późniejsze wstąpienie w szeregi myśliwych było już tylko czystą formalnością.

W 1997 roku wstąpiłem w szeregi PZŁ oraz koła łowieckiego Nr 36 ,,Drop”. Nie wiedziałem jednak wtedy jeszcze ile tracę polując bez myśliwskiego psa. Pracując zawodowo w KP PSP w Grodzisku WLKP., po ukończeniu wszystkich kursów i SA w Poznaniu, główną moją myślą było nabycie szczeniaka. Mając więcej wolnego czasu i mieszkając już w małej zacisznej miejscowości, mogłem sobie pozwolić na posiadanie i układanie przyszłego towarzysza łowów. Pozostał wybór rasy. Z racji łowiska, w którym polowałem potrzebowałem psa wszechstronnego, który dojdzie po tropie postrzałka czy wypędzi z nory lisa.

I tak oto po kilku tygodniach przemyśleń, w 2007 roku, trafiła pod mój dach młoda jamniczka szorstkowłosa królicza Nika z Damasławka oraz jamniczka szorstkowłosa miniaturowa Fiona z Przystani Wodniackiej. Wybór ten okazał się nad wyraz trafnym w stosunku, co do Fiony z Przystani Wodniackiej.

Fiona okazała się pojętnym uczniem i szybko opanowała szkolenie specjalistyczne. Późniejsze nasze wspólne sukcesy myśliwskie oraz wystawowe utwierdziły mnie w przekonaniu, że takiego potencjału zmarnować nie można. Tak zrodziła się myśl o założeniu hodowli psów myśliwskich z Kamienieckiej Ostoi FCI., zarejestrowanej w oddziale Związku Kynologicznym w Poznaniu w 2007 roku. Od tego momentu hodowla została powiększona o kolejne jamniki szorstkowłose królicze i miniaturowe, ze wspaniałych hodowli, jak Sfora z Nemroda, z Gaju Karczów, Myślinów, Mafii Trójkąta oraz z własnej hodowli.


LOGO_PZL

FCI_logo

LOGO_ZKwP

logo-eukanuba-breeders-club


Od tego roku (2013) największym wyzwaniem w mojej hodowli będzie nacisk na szkolenie specjalistyczne pod względem użytkowości.

Ludwik z Kamienieckiej Ostoi i jego norka amerykańska

Ludwik z Kamienieckiej Ostoi i jego norka amerykańska